The individual has always had to struggle to keep from being overwhelmed by the tribe. If you try it, you will be lonely often, and sometimes frightened. But no price is too high to pay for the privilege of owning yourself...

Nietzsche

2 Mayıs 2014 Cuma

Hanımkızım ne yapıyorsun sen?

Herkes hayatı istediği gibi yaşamalıdır, evet. Özgürlük pek önemlidir, doğru. Kimsenin kimseye karışma hakkı yoktur, kesinlikle. 

Ama, fakat, lakin bu küçücük kızlar böyle ne yapıyorlar kendilerine?

Bence herkesin hayatla ilgili az da olsa kuralları olmalıdır. Kurallar hayat kurtarıcıdır. Çizgiler önemlidir, pişmanlıkları azaltır. 

Hani ben sana her gün başka herifle yatma demiyorum da böyle iğrenç yavşaklarla yatma be güzelim. 

Bilemiyorum, şimdi bazı şeyler daha mı farklı? Gitgide bir yozlaşma mı var? Bizde de herşey bu kadar kötü müydü emin değilim.

Ama şunu biliyorum ki, mesela iki dakika önce başkasına yazan adamla yatmadım hiçbir zaman. Kendime saygıda kusur etmedim en azından. Çünkü boşuna sövüp, söylenme; sen kendine saygı duymazsan eğer, kimse sana saygı duymaz. Biraz saygı görmek istiyorsan, sen önce kendine saygı duyacaksın. Duymalısın da. 3 kuruşluk adamların ağzına muhabbet, altına sakız olmana gerek yok! Güzel kızsın velhasıl, akıllısın da.

Bunu kendine yapma!

Sex delisi misin sen? Ne gerek var.

Her zaman kendimi alakasız ve karışık kuruşuk ortamların içinde bulmak konusunda bir yeteneğim olmuştur. Nerede saçma sapan bir ortam, orada ben. Felaketleri üzerine çekenlerdenimdir. 

Genelde kimseyi hareketlerinden dolayı eleştirmem çünkü kendimin de eleştirilmesinden pek hoşlanmam. Bilemiyorum zaten kim hoşlanır da? Beğenmeyen küçük oğluna almasın değil mi?

İşte böyle böyle saçma sapan ortamlarda son dönemde çok fazla saçmalığa maruz kalmaya başladım. 

Adam demeye bin şahit istenecek yavşak, hayvan, iğrenç bir herif ortalıkta dolanıyor, artık kime şansı tutarsa. Böyle tipler var evet. Bir ortamda varlık amacı tamamiyle "kimi götürebileceğim acaba"ya dayalı bir aç tip var kesinlikle. Ve sen hanımkızım bunu bile bile, göre göre o adamla yatıyorsun. Herkes başından savuyor, herkese yavşıyor sen onu ödüllendiriyorsun resmen. Hiç mi sevilmedin be güzelim? Neden kendinden bu kadar çok nefret ediyorsun?

En az 30 kişinin olduğu salonun ortasında, 2 kişi arasında kalması gereken bir şeyi ortalıklara saçıyorsun... ne gerek var be? Ne yapıyorsun sen?

6 yorum:

 1. Aklıma şu dizeler geldi...

  Hey kadıncık...
  Kadıncık dedim kusura bakma...
  Kancık demeyi yeğlerdim ama
  Kadıncık diyerek merhametim payan vursun.

  Sen böyle ortalığa saçılmış gibisin,
  Kimden ne istediğini bilmiyorsun.
  Kendine saygı duymuyor,
  Başkasından saygı istiyorsun.

  Hey kadıncık.
  Ya da karaktersizin en önde gideni.
  Hey Kadıncık,
  Ya da nam-ı diğer kancık...

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Acıkanıcı fakat ... Aklını kaybetmiş bir insanın anotomisi bu tarz insanlara dur demenin de bir mantıgının olmadının kanısındayım teşekkürler yazı için .

  AŞK

  YanıtlaSil
 4. Bir suçlama yazısı değil, bir eleştiri asla, yalnızca biraz hüzün, azıcık isyan.

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Bazı insanlar hiç gitmez. Bazıları birazcık yol alır. Kimileri biraz daha gider. Kimileri de ondan biraz daha fazla gider. Sen de bir yere kadar gitmişsin. Yolun daha ilerisi de var. Neresi sonu? Senden daha ileri giden sana fazla gelmiş. Senin için fazla olan yere gidene de ondan daha ileri giden fazla gelir. Bunun adı özgürlük mü, başıboşluk mu? Adını sen koy. Her şekilde de insan kendini yaşıyor ve tercihlerini kullanıyor. A'nı yaşayan insanı, o andan önce olanlar ilgilendirmez. O, dünü de istemez, yarını da...

  YanıtlaSil