The individual has always had to struggle to keep from being overwhelmed by the tribe. If you try it, you will be lonely often, and sometimes frightened. But no price is too high to pay for the privilege of owning yourself...

Nietzsche

3 Mayıs 2009 Pazar

pokerface

Kafam güzelken yazmayı seviyorum.. Sarhoş değilim o yüzden "hatırlamıyorum muhabbeti" yapmayacağım. Gaayet hatırlayacağım sadece kelimeler daha manasız ama bi o kadar da rahat dökülüyor işte bunu seviyorum. Huzurlu ve sakin başlayan akşamıma (plan bi arkadaşın evinde oturup içmek, dertleşmek, dedikodu yapmak...vs. idi) dayanamayıp kendimizi dışarı atmamızla çomak sokuldu. Oldum olası şu herşeyi en iyi kendisinin bildiğini zanneden (!) bu yüzden sürekli kendini pek bi bok sanan insanlardan nefret ettim. Böyle insanlar karşıma çıktığında deliririm ama susmasını da beceremem. Kendi içimde kıs kıs gülmekle yetinemem. İlla burnumun dikine giderim, bi bakıma sidik bile yarıştırabilirim. Karşımdaki bu tarz insanı sinirden kendimi dövdürtecek ya da masayı terkettirecek hale getirmeden de rahat etmem. Alkollü kafamla bu gerizekalı insanla dalaştım evet. İcabında 3 saat boyunca Roma İmparatorluğu ile ilgili ders anlatabileceğimi öğrendim. Hayret 4 sene önceki bilgilerin bu kadar kafama kazınmış olması ayrı bi abukluk. Zaten herkes hukukçu bu ülkede. Maşallah herkes her kanunu, her hakkı, her cezayı biliyor. Biz boşuna okumuşuz, boşuna gecelerce uykusuz kalmışız falan.
Öyle yurtdışlarında baba parasıyla okunarak öğrenilmiyor hayat be canısı. Bişileri yaşaman lazım. Daha çoook fırın ekmek yemen lazım. O kitaplarda, dergilerde yazmıyor gerçekler. Offf çok sıkıldım daha fazla da detaya girmemek lazım. Hımm bu arada o son shot'ı yapmicaktım."seni de mutlu etmek çok zor" evet zor bi diyeceğin mi var?

2 yorum:

  1. çok alakalı mı bilmem; bir de uzun yıllar yurtdışında çalışıp sonra ülkeye dönen insanlar var. ger fırsatta o çalıştıkları ülkede varolan ve kendilerinin olmasa da olur bir eleman olarak görev yaptıkları sistemin nasıl da güzel işlediğini anlatır dururlar sanki sistemi kendileri oluşturmuş gibi. Her konuda bir fikir uydurabilirler anında.

    gurbetçilerin ikinci ve üçüncü jenerasyonundan çıkıyor genelde bunlar.

    YanıtlaSil
  2. herşeyi bildiğini zannedip genel olarak hiçbişi bilmeyen insanlardan hazetmiyorum.. hangi kitabı okuyosun diye sordum geçenlerde birine "bebeyim benim hayatım roman" diye cevap verdi.. acıdım kendisine sadaka veresim geldi :)

    YanıtlaSil